Abolicja ZUS – co nie podlega umorzeniu ?

Abolicja ZUS – co nie podlega umorzeniu ?

Problemy z podatkami albo z ubezpieczeniem społecznym mogą być na tyle duże, że będziemy mieli bardzo duże zadłużenie. Jest jednak światełko w tunelu, ponieważ wielu przedsiębiorców usłyszało bardzo pozytywne informacje od różnych środowisk rządowych.

Otóż pojawił się projekt abolicja ZUS jak działa. Okazuje się, że nie każdy, kto jest bardzo zadłużony z nie swojej winy, musi liczyć się z tym, że zapłaci bardzo dużo odsetek. Dla wielu firm oraz przedsiębiorców działających indywidualnie i samodzielnie mogła to, by być śmierć finansowa. Nie po to przecież zakładamy firmy, aby przejmować się ciągle rozmaitymi zaległościami. Część osób np. wyjechało za granicę, aby tam właśnie funkcjonować w sposób o wiele bardziej opłacalny.

Podatki są niższe a składki, możemy płacić znacznie mniejsze – w niższej wysokości. Niestety takie osoby bardzo często otrzymują pisma, które informują o tym, że i trzeba zapłacić należne składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Polsce. Dlatego właśnie abolicja ZUS co to jest, to mogłoby być najlepsze rozwiązanie.

Umorzenie długów

W bardzo wielu sytuacjach tego typu długi mogą być na tyle duże, że będzie to dla nas bardzo dużym problemem i będziemy musieli po prostu zamknąć naszą firmę. Niejeden prawnik albo nawet doradca, który będzie pracować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych może nas jednak poinformować właśnie o tym, że istnieje rozwiązanie takie jak abolicja ZUS co nie podlega umorzeniu.

Po prostu jest to projekt rządowy, który jeżeli wejdzie w życie, to będzie przewidywać umorzenie naszych zaległości. W tej sytuacji po prostu dalej będziemy mogli funkcjonować bez żadnego problemu i nie poniesiemy żadnej straty finansowej. Musimy wiedzieć, jakie dokumenty powinniśmy przedstawić oraz z kim powinniśmy się w pierwszej kolejności skontaktować. Eksperci czekają tylko na to, aby się z nami porozumieć.

Można to zrobić dzwoniąc do ZUS-u, albo kontaktując się poprzez internet. Oczywiście abolicja ZUS jaki okres obejmuje, to będzie także zagadnienie, który jest szeroko dyskutowane przez biuro rzecznika małych przedsiębiorców. Tam również powinniśmy uzyskać bardzo duże wsparcie merytoryczne.

Przedłużenie abolicji

Abolicja podatkowa albo właśnie ta dotycząca zakładu usług ubezpieczeń społecznych to będzie jakiś konkretny termin. Sama ustawa w życie będzie wchodziła konkretnego miesiąca konkretnego roku. O wszystkim jednak powinien nas właśnie poinformować urzędnik pracujący w ZUS-ie.

Możemy się np. dowiedzieć, że abolicja ZUS do, kiedy przedłużona będzie dotyczyła zaległości za lata 1999 – 2018. Poza tym, jeżeli już kompletujemy wszelkie dokumenty, to powinniśmy je kilka razy sprawdzić, a potem przedstawić takiemu ekspertowi do wglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *