Butla z gazem w domu – jak użytkować?

Butla z gazem w domu – jak użytkować?

Niektóre gospodarstwa domowe nie są podłączone do sieci gazowej, dlatego kupując kuchenkę gazową, muszą zdecydować się na taką, którą można podłączyć właśnie do jednorazowej butli. Czy jest to rozwiązanie dobre czy złe, trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć, na pewno bardzo wiele gospodarstw domowych z nich korzysta. Dość często są to domostwa, które zlokalizowane są poza aglomerację miejską, gdzie dość trudno o typowe przyłącza. Natomiast z pewnością trzeba stwierdzić, że użytkowanie takiej butli z gazem powinno przebiegać w sposób ostrożny. Użytkowanie butli z gazem – jak to robić?

 

Butla z gazem

 

W butli z gazem znajduje się mieszanina propanu i butanu, dlatego są to dosyć gazy niebezpiecznym, które mogą wybuchnąć. Najczęściej podłącza się w gospodarstwach domowych, w blokach w zasadzie nie podłącza się tego typu butli. Nie można jej też w zasadzie trzymać jedynie kilka przepisów i wyjątków mówi o tym, kiedy można taką butle mieć. 

 

Użytkowanie butli z gazem

 

Warto także zwrócić uwagę na to, że użytkowanie butli z gazem musi być przestrzegane w ścisłych przepisach. Należy ją wymienić w autoryzowanych sklepach w jednym domu łączna waga butli nie może przekraczać 11 kg, a jeśli zauważysz, że z Twojej butli wycieka gaz, koniecznie zgłoś się do serwisu, ponieważ taka sytuacja nie może mieć miejsca, zagraża to życiu i zdrowiu domowników.

 

Warto także pamiętać, że taka butla z gazem nie może stać na mrozie ani także w dużym słoiku zatem, jeśli masz piec gazowy, który podłączasz do butli z gazem, ulokuj go w takim miejscu w kuchni, gdzie nie dociera słońce. Pamiętaj także, że podczas mrozów pomieszczenie to musi zostać dobrze ogrzane, aby nie stało się nic butli z gazem, ponieważ powierzchnia tej butli może zostać naruszona, przez co może gaz wybuchnąć.

 

Warto jednak pomyśleć nad odpowiednim ubezpieczeniem domu i dzięki temu w razie zaistniałej sytuacji, możesz uzyskać pieniądze wraz z odszkodowaniem. Jeśli szukasz odpowiedniego towarzystwa ubezpieczeniowego, a nie wiesz na co się zdecydować, zajrzyj na stronę:https://cuk.pl/porady/bezpieczne-uzytkowanie-butli-z-gazem,  tam z pewnością nie tylko znajdziesz więcej informacji dotyczących użytkowania butli z gazem, ale także sprawdzisz, jakie konkretne ubezpieczenia będzie dla Ciebie dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *