Jakimi sprawami zajmuje się adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym?

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym?

Prawo rodzinne to jedna z gałęzi prawa cywilnego skupiająca się na zagadnieniach związanych ze stosunkami prawnymi i rodziną, także w powiązaniu z osobami niespowinowaconymi. Prawo rodzinne to obszerna dyscyplina prawa, dlatego często wiedza adwokatów w tym zakresie jest bardzo rozległa a sprawy, którymi się zajmują, są różnorodne. 

Czym zajmuje się prawo rodzinne?

Zakres spraw objętymi przez prawo rodzinne jest bardzo szeroki. W ramach tego prawa zaliczamy kwestie związane z:

  • Rozwodami,
  • Separacjami,
  • Podziałem majątku,
  • Sporządzeniem intercyzy,
  • Ustaleniem władzy rodzicielskiej i alimentów,
  • Ustaleniem prawa do opieki,
  • Adopcją,
  • Sporządzeniem testamentu. 

Jak widać z powyższego wyliczenia, zakres prawa rodzinnego obejmuje różne sprawy, dlatego adwokaci rodzinni są bardzo elastyczni i muszą rozpatrywać każdą sprawę indywidualnie. 

Jaką pomoc można uzyskać od prawnika rodzinnego?

W wielu sprawach pomoc adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym jest wręcz potrzebna. Odnalezienie niuansów prawnych bywa trudne, lecz warto sięgać po pomoc eksperta, ponieważ zła interpretacja przez nas przepisów może powodować problemy i konflikty. Zazwyczaj, jeśli dochodzi do konieczności zaczerpnięcia pomocy u prawnika rodzinnego, to stosunki rodzinne bywają napięte i często dochodzi do patowych sytuacji. Jeśli szukasz dobrego adwokata od prawa rodzinnego, warto skorzystać z internetu, wpisując kluczowe hasła zawierające miasto, w którym mieszkasz. Przykładowo, jeśli pochodzisz z Bydgoszczy, wystarczy wpisać do przeglądarki internetowej „prawo rodzinne bydgoszcz”.

Adwokat rodzinny nie tylko może pochwalić się wiedzą z zakresu prawa rodzinnego, lecz także ma umiejętności pozwalające odciążyć psychicznie osoby bezpośrednio zaangażowane w sprawy. Ponadto jest w stanie ustalić, jakie formalności są niezbędne do poprowadzenia i rozwiązania danej sprawy. Adwokat od prawa rodzinnego służy także poradą, która często rzuca nowe światło na daną sytuację prawną i pozwala przyśpieszyć jej zakończenie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *